Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i świętujemy go od 2002 roku, na pamiątkę setnej rocznicy powstania tej przytulanki. Miś jest najpopularniejszą zabawką, w dodatku jest bardzo ważny dla rozwoju emocjonalnego dziecka i z tego powodu został uhonorowany nawet swoim świętem. Jak napisała Helena Bechlerowa: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!” I trudno z tym cytatem się nie zgodzić. Nie wyobrażamy sobie bowiem życia bez tego pluszaka. Towarzyszy nam on od najmłodszych lat. Możemy się do niego przytulić, zabrać go w podróż, pobawić się z nim, wypłakać do niego, gdy jest nam źle i nikt nas nie rozumie.
Przy okazji świętowania Dnia Pluszowego Misia, uczennica klasy III odczytała nam fragment książki pt. "Troskliwe misie". Było to kolejne działanie promujące czytelnictwo w przedszkolach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
/KW, AK/

Data dodania: 2022-11-26 07:20:37