Dzień Ziemi i Dzień Barw Narodowych - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Dzień Ziemi i Dzień Barw Narodowych

27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Barw Narodowych.

Wszyscy uczniowie naszej szkoÅ‚y udali siÄ™ do Åšwietlicy Wiejskiej w Ciechocinie. Klasa II w krótkiej scence przedstawiÅ‚a ekologiczne zachowania i przypomniaÅ‚a nam, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o niÄ… dbać. Aby uczcić urodziny Ziemi, wziÄ™liÅ›my worki i poszliÅ›my nad jezioro zbierać Å›mieci. Z ochotÄ… wziÄ™liÅ›my udziaÅ‚ w konkursie plastycznym, rysowaliÅ›my kolorowÄ… kredÄ… na asfalcie. WyszÅ‚y prawdziwe arcydzieÅ‚a.

Nie zapomnieliÅ›my również, że zbliża siÄ™ ważna data dla każdego Polaka, dzieÅ„ 2 MAJA obchodzony jako DzieÅ„ Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliÅ›my uczcić nasze barwy ojczyste. Umalowane twarze, przypiÄ™te kotyliony, chorÄ…giewki w rÄ™ku przypominaÅ‚y nam, że jesteÅ›my Polakami.
Pani Violetta R. ( opiekunka świetlicy )przygotowała wspaniałe konkursy. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

Zwieńczeniem tego pracowitego dnia była pizza upieczona przez panie wolontariuszki udzielające się w świetlicy. Była pyszna !!!!!
DziÄ™kujemy sponsorowi firmie SPOMLEK z Chojnic za ser, pani Grażynce B. za przepysznÄ… drożdżówkÄ™, pani dyrektor za cukierki, pani Violetcie za serdeczne przyjÄ™cie i oczywiÅ›cie paniom kucharkom, bez których nie byÅ‚oby tego wspaniaÅ‚ego poczÄ™stunku.
Do zobaczenia za rok!

/MD/
Data dodania: 2018-04-27 13:24:00
Data edycji: 2018-05-16 13:26:00