Dzień Ziemi - Ostrowite

Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia poprzedził w naszej szkole Tydzień Ziemi, który trwał od 17 kwietnia. Uczniowie grup przedszkolnych i klas 1-3 przygotowywali się do obchodów święta, uczyli się śpiewać piosenki ekologicznej pt. „Ekologia”, wykonali zabawki ekologiczne z odpadów, ułożyli hasła ekologiczne oraz poznali sposoby dbania o Ziemię.

Na spotkaniu 24.04.2023 r. z okazji Dnia Ziemi ubrani w ulubionych kolorach Ziemi złożyli przysięgę ekologiczną: „DZIŚ EKOLOGIA – MODNE SŁOWO. PRZYRODĘ WSZYSCY CHCEMY MIEĆ ZDROWĄ.  JEJ PRZYJACIÓŁMI SIĘ OGŁASZAMY I SZANOWAĆ PRZYRODĘ PRZYRZEKAMY.” Wykonali też wiele zadań o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, pracując w grupach oraz sprzątając Ziemię – okolice szkoły. Dzień Ziemi obchodzony był również w języku angielskim podczas zajęć w grupie przedszkolnej „0B”.

Ziemia jest naszym domem, musimy więc o nią dbać. Razem możemy sprawić, że będzie piękniejsza i zdrowsza.

/JS, MN/

Data dodania: 2023-04-29 08:15:24