Gminny Konkurs Plastyczny „EKO - ZWIERZAK”

• Organizator:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem, ul. Szkolna 3, 89-620 Chojnice

Konkurs organizowany jest w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22.04.2024 r.

• Cele konkursu:

Propagowanie idei proekologicznego stylu życia.

• Pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska wśród społeczności przedszkolnej, dzieci i rodziców.
  • Kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska, tj. prawidłowa segregacja odpadów, recykling - wtórne wykorzystanie odpadów, jako tworzywa artystycznego.
  • Rozwijanie u dzieci kreatywności oraz uzdolnień plastycznych.
  • Rozwijanie inwencji twórczej oraz zainteresowań plastycznych.

• Koordynatorzy konkursu: nauczyciele oddziałów przedszkolnych:

mgr Kamila Wróblewska, mgr Katarzyna Rossek

• Uczestnicy konkursu: przedszkola/oddziały przedszkolne na terenie gminy Chojnice

• Zasady konkursu:

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie „Eko-zwierzaka” z materiałów

ekologicznych (np. tkanina lniana, wełna alpacza, biobawełna) bądź surowców wtórnych (np. pojemników po jogurtach, plastikowych butelek, tektury, korków, puszek, makulatury, odpady zielone itp.).

• Forma konkursu:

Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę konkursową pt. „EKO – Zwierzak” w formie płaskiej (format A4) bądź przestrzennej z materiałów pozyskanych z recyclingu.

• Termin składania prac:

Dwie prace z każdego oddziału proszę nadesłać lub dostarczyć do 16.04.2024 r. na adres:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem, ul. Szkolna 3, 89-620 Chojnice

• Każdą pracę konkursową należy:

- opatrzyć metryczką (załącznik nr 1),

- dołączyć oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego (załącznik nr 2) oraz klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (załącznik nr 3).

• Rozstrzygnięcie konkursu:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 22.04.2024 r. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w Szkole Podstawowej w Ostrowitem. O wynikach konkursu Organizator poinformuje wszystkich uczestników w późniejszym terminie.

Uwagi końcowe:

Zgłoszenie prac do konkursu wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora. Autorzy zgadzają się na publikowanie fotografii swojej pracy konkursowej. Prace konkursowe pozostają własnością organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. O wszelkich zmianach uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.

Organizatorzy konkursu:

mgr Katarzyna Rossek