Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice

„Musisz wiedzieć, by każdemu powiedzieć o swej małej ojczyźnie"

REGULAMIN IX Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice pod patronatem Wójta Gminy Chojnice

1. Przedmiot i cel konkursu:

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Gminy Chojnice. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno – politycznym, kulturalnym, historycznym oraz promowanie wiedzy o historii regionalnej.

1. Uczestnictwo:

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zgłoszenia w formie elektronicznej w terminie           do 10 listopada 2023 r. na adres: szkolaostrowite@o2.pl z dopiskiem: „Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice” (załącznik nr 1) oraz przesłanie zgód na udział i przetwarzanie danych osobowych
(załącznik nr 2).

1. Zagadnienia:

Zakres konkursu obejmuje następujące zagadnienia:

- społeczno - polityczną historię Gminy Chojnice;

- współczesną regionalną scenę polityczną;

- walory geograficzno - przyrodnicze regionu;

- znajomość najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych Gminy Chojnice;

• źródła: strony internetowe dotyczące Gminy Chojnice, biuletyn informacyjny ,,Aktualności z Gminy Chojnice”, mapa zawierająca informator turystyczno – przyrodniczy „Zaborski Park Krajobrazowy”.
  1. Forma konkursu i nagrody:

Szkoła zgłasza trzyosobową drużynę. Wszystkie konkurencje ocenia jury. Wszystkim uczestnikom
i laureatom zostaną wręczone nagrody. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap forma pisemna (test wiedzy o Gminie Chojnice) i drugi etap – przedstawienie przygotowanej prezentacji multimedialnej reklamującej jedno z sołectw Gminy Chojnice (maksymalnie 10 slajdów - czas prezentacji: 5 min). Prezentację należy zaprezentować w formie wykładu, scenki lub monodramu.

1. Harmonogram:
  2. Termin nadsyłania zgłoszeń – 10 listopada 2023 r.
  3. 2. Przeprowadzenie konkursu planowane jest na 5 grudnia 2023 r. (wtorek) godz. 9.00; ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów ok. godz. 13.00.

1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem (budynek szkoły
    w Ostrowitem)

Współorganizatorzy: Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Zaborski Park Krajobrazowy,
Park Narodowy ,,Bory Tucholskie”, Lokalna Grupa Działania ,,Sandry Brdy”, Promocja Regionu Chojnickiego.
Koordynatorzy konkursu udzielający informacji: Anna Gorzynska 606 - 672 - 395, Lucyna Kotlarek – Synak 790 – 821 - 360.

Data dodania: 2023-10-30 10:32:41
Data edycji: 2024-01-10 10:36:09