IX Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice

5 grudnia 2023 roku już po raz dziewiąty przedstawiciele wszystkich gminnych szkół podstawowych stanęli w szranki podczas Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem. Honorowy patronat nad konkursem objął tradycyjnie Wójt Gminy Chojnice, a wśród współorganizatorów i sponsorów wymienić należy Gminny Zespół Oświaty, Park Narodowy "Bory Tucholskie", Zaborski Park Krajobrazowy Stowarzyszenia Sandry Brdy i Promocja Regionu Chojnickiego oraz p. Artur Grugel prezes firmy Corsiva Yachting, p. Sylwester Knyba Radny Rady Gminy w Chojnicach, p. Bożena Wilk Sołtys Sołectwa Ostrowite, Rada Rodziców przy SP w Ostrowitem, p. Tadeusz Brunka Piekarnia Cukiernia.

Zadania konkursowe to test wiedzy o naszej gminie i krótka prezentacja wybranej miejscowości. Wszystkie drużyny przybliżyły zebranym gościom ciekawostki i fakty o wybranych miejscowościach. Mieliśmy także okazję wziąć udział w quizie, chwilę się zadumać, a nawet pośmiać.

Mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili, a lista zwycięzców prezentuje się następująco:

I miejsce: SP Nieżychowice, SP Ostrowite

II miejsce: SP Nowa Cerkwiew, SP Charzykowy