IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów przygotowują się przez tydzień do głównego dnia obchodów święta tabliczki mnożenia. Również my, uczniowie i społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Ostrowitem uczestniczyliśmy w obchodach ŚDTM. Dzień ten zachęcił wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Podczas dwóch godzin lekcyjnych dwie komisje egzaminacyjne, w którego skład wchodzili uczniowie klasy siódmej, sprawdzało stopień znajomości przykładów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający, ale zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia oraz certyfikaty i emblematy dla tych, którzy znają ją bezbłędnie. Młodzież przepytywała swoich kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Komisja egzaminacyjna, która pełniła swoje zadanie w sklepie w Sławęcinie miała wielu chętnych do sprawdzenia swojej pamięci.

W tym dniu również został przeprowadzony szkolny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. Z klas IV-VIII zostali wyłonieni uczniowie, którzy bezbłędnie znają tabliczkę mnożenia.

Każda klasa miała także za zadanie przygotowanie plakatu pt. „Reklama tabliczki mnożenia”, aby uświadomić sobie i innym zastosowanie znajomości tabliczki mnożenia.

I miejsce zajęli uczniowie klasy IV i VIII wygrywając tydzień bez kartkówek i zadań domowych z matematyki.

II miejsce zajęli uczniowie klasa VII wygrywając tydzień bez kartkówek.

III miejsce zajęli uczniowie klasy V wygrywając tydzień bez zadań domowych.

GRATULUJEMY!
/DŻ/