Kaszubska wycieczka do Sarbska

13 czerwca 2023r. dzieci uczące się języka kaszubskiego z klas I-IV  wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Parku w Sarbsku koło Łeby.

Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. To było niezwykłe przeżycie. Uchatki były przesympatyczne i prezentowały przeróżne sztuczki , wprowadzając w zachwyt widzów.
W Parku zwiedziliśmy też Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. ,,Spotkaliśmy” się również z rekinem. Spotkanie to zakończyło się mokrymi od wody włosami. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :) Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitek Live Show”. Następnie zwiedziliśmy Wrak na Wspak czyli okręt, który wywołał u niejednego dziecka zaburzenia błędnika. Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości, a także mieliśmy okazję zobaczyć miniatury znanych latarni bałtyckich. Dużym powodzeniem cieszyło się kino 5D, gdzie obejrzeliśmy przygody żółwi.

Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.
/WG/

Data dodania: 2023-06-15 06:23:16