Kaszuby na fali

Nasi uczniowie z klas V, VI, VII, VIII uczący się języka kaszubskiego wybrali się do Akwarium w Gdyni na zajęcia "Kaszuby na fali". Mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych po kaszubsku "Kaszëbë na walë". Były to niezwykłe zajęcia, na których mieliśmy okazję w laboratorium biologicznym i multimedialnej Sali Ekologii Morza obserwować krewetkę i ciernika pod mikroskopem i wykonywać kartę pracy. Zajęcia te nie tylko pozwoliły na poznanie piękna kaszubskiej przyrody, ale także umożliwiły nam poznać zagrożenia dla fauny i flory bałtyckiej powodowane przez człowieka. Takie zajęcia nie tylko są ciekawe, ale promują właściwe postawy ekologiczne.
/WG/

Data dodania: 2019-11-28 15:31:07