Konkurs szkolny na najładniejsza kartkę bożonarodzeniową po kaszubsku.

Na lekcjach języka kaszubskiego i historii i kultury Kaszubów uczniowie wykonywali ciekawe kartki świąteczne. Dzieci, przy okazji omawiania zwyczajów bożonarodzeniowych na Kaszubach, miały możliwość ćwiczyć też pisanie życzeń świątecznych po kaszubsku. Kartki wykonane przez dzieci zostały zawieszone na nietypowej choince w bibliotece i stanowiły piękną dekorację na Gòdë.

Wśród dostarczonych na konkurs kartek widać było trud i ogromne zaangażowanie uczestników w ich wykonanie. Nieodzownym elementem prawie każdej pracy konkursowej była twórczość dzieci z wykorzystaniem akcentów stanowiących o naszym regionie. Niezmiernie miło było spoglądać na kartki świąteczne z wykorzystaniem wzorów haftu kaszubskiego czy elementów związanych z kaszubską tradycją bożonarodzeniową. Inwencja twórcza naszych uczestników była ogromna. Niewielki akcent kaszubszczyzny na wykonanej pracy dodawał jej świąteczno – kaszubskiego wymiaru. Technika prac była również bardzo różnorodna: rysowane, wyklejane, wydzierane, haft itp.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami.
/LKS/

Data dodania: 2019-12-16 11:44:39