Lekcja języka kaszubskiego w klasie II

W czwartek,  tj. 11 marca, uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach otwartych z języka kaszubskiego, które poprowadziła dla nich pani Barbara Dalke.  Na początku odbyła się prezentacja  strojów kaszubskich, które zostały zakupione dla naszej szkoły przez panią dyrektor.  Później uczestnicy zajęć  pracowali z kartą pracy, z której  wycięli postać Tośki i Francka i ubrali je w elementy stroju kaszubskiego.  Nie mogło zabraknąć też herbu Kaszub, który szybciutko został ułożony  przez uczniów z  przygotowanych puzzli. Wspólnie też zaśpiewaliśmy kaszubskie abecadło. Uczniowie poznali też kaszubskie nazwy kolorów, zaś poznane słownictwo mogli poćwiczyć podczas zabawy „Piłka parzy”. Odbył się też krótki kurs tańca kaszubskiego, podczas którego uczniowie poznali podstawowe kroki taneczne.
/BD/

Data dodania: 2021-03-16 15:14:17