Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w najmłodszych oddziałach szkolnych Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.  Nasze sale i korytarze wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Obejrzeliśmy film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Wspólnie z dziećmi z kolorowych farb malowaliśmy fantazyjne obrazy. Bawiliśmy się też przy zabawach ruchowych z kropką.
BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE
/KR/