Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nasza szkoła

Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem jest nowoczesną, wspaniałą placówką. Często można usłyszeć, że to najpiękniejszy obiekt oświatowy w Gminie Chojnice. Szkoła posiada piękne, jasne  i przestronne, dobrze wyposażone m.in. w tablice interaktywne sale lekcyjne, w których znajdują się szafki na przybory i kącik sanitarny.

Współczesna oświata to już nie tylko klasyczne podręczniki i zeszyty, ale w coraz większym stopniu Internet. W naszej  szkole uczniowie i nauczyciele, w każdej sali lekcyjnej mają bezpośredni dostęp do Internetu i projektora multimedialnego.

 

Biblioteka szkolna,  zaprasza codziennie, oferując bogaty księgozbiór. Tutaj możesz też odrobić  część zadanych lekcji, bo słowników i encyklopedii jest sporo! Posiadamy nowoczesną pracownię komputerową, która zaprasza nie tylko na zajęcia komputerowe, ale również na zajęcia z pozostałych przedmiotów. Sala gimnastyczna natomiast jest na miarę XXI wieku. Korzystają z niej dzieci i młodzież, a wieczorami również dorośli. Boisko sportowe "Jaskółeczka"  wykorzystujemy już od pierwszych promieni wiosennego słońca, aż po ciepłe jesienne dni. W stołówce  mieści się jednorazowo aż 60 osób. Panie kucharki bardzo się starają, aby wszystkim smakowało. Uczniowie dojeżdżający do szkoły mogą skorzystać ze świetlicy, gdzie otoczeni są troskliwą opieką nauczycieli. Zajęcia świetlicowe są urozmaicone. Dzieci moga rozwijać swoje zainteresowania, aktywnie działać w ramach wolontariatu, zrelaksować się przy różnych grach planszowych, aktywnie spędzić czas podczas zabaw ruchowych na sali gimnastycznej lub przygotować się do zajęć na następny dzień. W szkole prowadzone są zajęcia logopedyczne w bardzo dobrze wyposażonym gabinecie. To wielka pomoc dla rodziców, gdyż terapia logopedyczna dla ich pociech jest na miejscu.

 

Szkolna szatnia jest przestronna. Uczniowie w naszej szkole zmieniają obuwie na lekkie sportowe tenisówki. W razie niepogody uczniowie odpoczywają między lekcjami na przestronnych jasnych holach.

 

Najmłodsi uczniowie w szkole to sympatyczne pięcio i sześciolatki, które mają zajęcia w oddziale „0”. Maluchy wchodzą do szkoły osobnym wejściem, przez co mają większe poczucie bezpieczeństwa.

 

Szkoła zapewnia uczniom wszechstronny rozwój zapraszając do udziału w zajęciach wokalnych, teatralnych, sportowych, tanecznych, komputerowych, regionalnych, plastycznych  i ekologicznych. Nasi uczniowie reprezentują naszą szkołę wyjeżdżając na gminne, rejonowe i wojewódzkie zawody sportowe oraz konkursy przedmiotowe. Odnosimy tam sukcesy o czym świadczą liczne trofea. Od wielu lat jesteśmy organizatorami gminnego konkursu: ortograficznego, plastycznego i zawodów sportowych. 

 

19 listopada i 1 czerwca - to dni bez sprawdzinów i klasówek - w tych dniach uczymy się przez zabawę, bo to Święto Szkoły i Dzień Dziecka. Każdego roku organizujemy wycieczki piesze, rowerowe, autokarowe dla uczniów, aby poznali najpiękniejsze miejsca i zabytki naszego regionu i kraju. Uczymy dzieci dostrzegać potrzebujących oraz empatii, tolerancji i szacunku w stosunku do innych. Od wielu lat prowadzimy akcję charytatywną „Zamiast lizaka karma dla zwierzaka”, zbieramy nakrętki dla naszego kolegi Nikodema, wspieramy Domy Dziecka, włączamy się do akcji  WOŚP, "Zeszyt dla ucznia", "Opatrunek na ratunek", "Góra grosza", "Szkoło pomóż i Ty". Od roku szkolnego 2015 / 2016 uczniowie mogą dodatkowo uczyć się języka kaszubskiego.

 

Propagując hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch” dbamy o zdrowie dzieci. W klasach II i III uczniowie uczestniczą w bezpłatnych lekcjach nauki pływania – w tym celu wyjeżdżają do Parku Wodnego w Chojnicach i tam pod okiem instruktora nabywają pierwsze pływackie szlify. W ofercie naszej szkoły znajdują się zajęcia ukierunkowane na korygowanie wad postawy oraz dodatkowe zajęcia wspierające rozwój dziecka. 

Tradycją szkoły stały się coroczne imprezy: zabawa andrzejkowa i karnawałowa, Mikołajki, Święto Wiosny, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki. 

Szkoła jest usytuowana w centrum wsi, obok zabytkowego kościoła, w którym uczniowie, rodzicie i nauczyciele  witają i kończą każdy kolejny rok szkolny. 

U nas jest bezpiecznie, szkoła posiada monitoring wizyjny. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami dzięki cotygodniowym konsultacjom.

Data dodania: 2018-05-16 11:37:19
Data edycji: 2019-10-11 13:26:36
Ilość wyświetleń: 4008

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook