Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Obchody Stulecia Niepodległości

Obchody Stulecia Niepodległości

Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia trwały w naszej szkole już od wielu dni. Uczniowie pracowali ciężko nad wystrojem swoich sal, ćwiczyli pieśni patriotyczne i występy artystyczne, wykonywali ozdoby, gazetki i kotyliony. Nad wszystkim czuwali i pomagali uczniom nauczyciele. Zgłosiliśmy swój udział w akcji #RekordDlaNiepodległej, polegającej na wspólnym odśpiewaniu hymnu w piątek dokładnie o 11.11 i przygotowaliśmy bardzo trudny program obchodów świętowania – trudny o tyle, że rozłożony na dwa budynki szkolne.

Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie obchodów. Zaczęliśmy dzień wcześniej, już w czwartek, od Biegu dla Niepodległej w Ostrowitem i prezentacji wystroju klas w obu budynkach. W piątek od samego rana zwarci i gotowi przystąpiliśmy do pozostałych punktów programu. Poranny apel w Sławęcinie zaczął się odśpiewaniem hymnu szkoły i krótką przemową pani wicedyrektor Anny Gorzynskiej, a zaraz potem uczniowie udali się na boisko szkolne i wzięli udział w Biegu dla Niepodległej, po którym zmagali się z zadaniami Gry Terenowej. W tym samym czasie w Ostrowitem odbył się uroczysty apel, na który najmłodsi uczniowie wkroczyli w rytm poloneza, wspólnie odśpiewali hymn szkoły i każda klasa zaprezentowała swój mały program artystyczny – pieśni i wiersze. Każda klasa zdobyła nagrodę i odebrała z rąk pani wicedyrektor i przewodniczącej Rady Rodziców nagrody i słodki poczęstunek. Korzystając z okazji uczniowie odśpiewali piosenkę o szkole w Ostrowitem – wszak za kilka dni staruszka ma swoje urodziny. Po uroczystościach na sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie również przystąpili do udziału w Grze Terenowej w obrębie Ostrowitego. Następnym punktem programu w obu szkołach było zebranie się przed budynkami i wspólne w całej Polsce odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Po raz pierwszy transmitowaliśmy to wydarzenie na żywo w Internecie – idziemy w końcu z duchem czasu. W Sławęcinie starsi uczniowie udali się na salę gimnastyczną i uczestniczyli w przedstawieniu patriotycznym ukazującym losy Polski na przełomie dziejów przygotowanym przez panią Annę Gorzynską, po którym odbył się Koncert Patriotyczny – najpierw zespół wokalny, a później każda z klas przedstawiła przygotowaną pod czujnym okiem i uchem pana Karola Ostrowskiego pieśń patriotyczną. Następnym punktem obchodów był Korowód Postaci Historycznych przygotowany przez panie Sabinę Baczyńską i Lucynę Kotlarek-Synak. Mieliśmy okazję zobaczyć stroje z epoki i postaci pojawiające się na kartach historii, a także usłyszeć od każdego uczestnika kilka słów o swoim bohaterze.

Każdy punkt programu naszych obchodów był także swego rodzaju konkursem, którego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Były to między innymi: dzień bez kartkówek, dzień bez notatek, dyskoteka klasowa, wieczór filmowy, czy klasowy wyjazd do kina. Były również upominki i słodycze. Przez cały dzień towarzyszyli naszym uczniom zaproszeni goście; sołtysi Ostrowitego i Sławęcina, a także nasi kochani rodzice.

/JR/

Data dodania: 2018-11-12 09:21:46
Data edycji: 2018-11-12 09:23:46
Ilość wyświetleń: 722

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej