OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

30 września 2019 r. w naszej szkolnej bibliotece  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Głośne czytanie tak się spodobało naszym czytelnikom, iż kontynuowaliśmy je przez cały tydzień. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji m. in. uczennice klasy ósmej – Aleksandra i Kornelia przeczytały swoim młodszym kolegom fragmenty książki C.S. Lewisa ”Opowieści z Narnii ”, a uczniowie z klasy piątej głośno czytali legendy kaszubskie. Do naszej akcji głośnego czytania z wielkim zaangażowaniem włączyli się również najmłodsi czytelnicy z klasy 0.

Dzień Głośnego Czytania był również okazją do zaprezentowania nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
/LKS/

Data dodania: 2019-09-30 15:08:32