Pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów

Aby nasi najmłodsi wychowankowie mogli poczuć się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej muszą koniecznie wziąć udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Taka uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Ostrowitem w piątek. Wszyscy uczestnicy wraz z wychowawcami i rodzicami zebrali się na sali gimnastycznej, by w obecności pań dyrektor Barbary Markowskiej, wicedyrektor Anny Gorzynskiej i przewodniczącej Rady Rodziców Grażyny Biesek zostać oficjalnie powitanymi w gronie uczniów. Nasi milusińscy przygotowali na tę okazję program artystyczny - śpiewali, tańczyli i recytowali. Następnie każdy podchodził i był pasowany niczym rycerz przez panią dyrektor ołówkiem na ucznia, a z rąk pani wicedyrektor i pani Biesek odbierał dyplom i drobny upominek. Na zakończenie uroczystości wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
/JR/

Data dodania: 2018-11-16 13:05:00