Uczniowie klas I-III uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach ziołowych na Polu Lawendowym Pannamaj w Ostrowitem. Podczas spotkania poznali wiele ciekawostek o ziołach i ich zastosowaniu oraz samodzielnie przygotowali herbatki ziołowe.
Na uczestników czekały także wyjątkowe smakołyki – lemoniada ziołowa i gofry z dodatkiem lawendy. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy brelok. To był dzień pełen nowych doświadczeń, zapachów i dobrej zabawy. /WG/