Polonistyczny Escape Room

Uczniowie klasy III zamienili lekcje w zabawę. Salę lekcyjną zamieniono na "Pokój zagadek " o tematyce polonistycznej. Jak każdy escape room, nasz również zawierał liczne zadania i zagadki prowadzące do rozwiązania i znalezienia odpowiedniego kodu-klucza. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania, za które otrzymywali jedną cyfrę do szyfru.  Skompletowanie całego szyfru pozwoliło na otworzenie małego sejfu. Zadania były przeróżne: kolorowanie kodów QR, zdrapki, notatki wizualne. Nieodzowną pomocą po raz kolejny okazały się tablety multimedialne - wszak jesteśmy szkołą przyszłości... Na uczniów, którzy wykonali zadania najszybciej czekała nagroda. Korzyści były po obu stronach, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczyciela. Zabawa była wspaniała, a pomysł wart wykorzystania przy innych okazjach!
/WG/

Data dodania: 2019-05-17 11:31:24