Powrót klas I-III do szkoły

Drodzy rodzice i opiekunowie,

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Jak powiedział minister Niedzielski uczniowie klasy 4 i starsi przez kolejne dwa tygodnie po feriach będą kontynuować naukę zdalną. Nie zmienią się także warunki funkcjonowania zerówki i oddziałów przedszkolnych.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ  Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało wytyczne dla szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.

Data dodania: 2021-01-12 13:25:39
Data edycji: 2021-01-12 13:27:21