Prawie przeddzień wakacji

Kolejna udana wycieczka za nami. Tym razem uczniowie klas starszych uczący się języka kaszubskiego odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie. Zwiedzili muzeum i uczestniczyli w lekcji muzyki ze wspaniałą wokalistką, kompozytorką i dyrygentką kaszubską Weroniką Korthals. Była to niesamowita lekcja muzyki. Mimo zmiennej pogody dopisywały dobre humory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień muzyczne instrumenty kaszubskie. Gra na burczybasie, diabelskich skrzypcach, bazunie i rińczyku budziły wśród nich wiele emocji. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i muzyki. Wyjazd dostarczył  wiele wrażeń i  radości.  Uczniowie wrócili do domów trochę zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.
/WG/

Data dodania: 2024-06-19 08:38:24