Przerwa na czytanie

17 października 2023r. w budynku szkoły w Sławęcinie  uczniowie klasy 4-8, a  19 października w budynku w Ostrowitem, dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III  wspólnie z pracownikami szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

„Zaczytanych w naszej szkole” było 118 czytelników. Uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły,  można było spotkać na szkolnych korytarzach, w salach i bibliotece podczas długich przerw. Czytano książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do uczniów, którzy przyłączyli się do akcji i pokazali, że można spędzić przerwę w miłym towarzystwie ulubionej książki i z pewnością nie jest to zmarnowany i stracony czas.

Kolejna edycja za rok. Do zobaczenia.
/LKS/

Data dodania: 2023-10-23 12:21:04