Przerwa na czytanie

W październiku nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.  Zanim jednak przystąpiliśmy do akcji, wykonaliśmy gazetkę ścienną związaną z promocją czytelnictwa i rozwiesiliśmy plakaty promujące to wspaniałe wydarzenie. Ponadto, w każdej klasie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w naszej szkole. W  dniach 12 października w budynku szkoły w Sławęcinie oraz 28 października w budynku szkoły w Ostrowitem na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej, a potem siadaliśmy wygodnie gdzie, kto mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu, w głównym holu szkoły lub na sali gimnastycznej i przez całą przerwę czytaliśmy wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Na zakończenie akcji wykonaliśmy prace plastyczne promujące czytelnictwo lub przedstawiającego zalety czytania. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniach w szkole ( 89 uczniów w Sławęcinie, 64 uczniów z klasy 1-3  i  34 dzieci z oddziału 0 i  przedszkola ) razem w akcji brało udział  187 osób oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (12osób).  Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą.
/LKS/

Data dodania: 2021-11-05 11:41:04