Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Przygody Remusa”, czyli teatr na kaszubskim szlaku.

„Przygody Remusa”, czyli teatr na kaszubskim szlaku.

12 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy szóstej, siódmej i ósmej w wybrali się do Chojnickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Przygody Remusa” w wykonaniu aktorów z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Spektakl został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sztuka opowiadała o losach kaszubskiego bohatera Remusa, wędrownego sprzedawcy, który postanawia ocalić księżniczkę i pokonać smoka. Bohater epopei kaszubskiej ze „skażoną mową” wędruje po Kaszubach z karą pełną książek, modlitewników i paciorków, krzewi ducha wolności i  stacza liczne boje z przeciwnościami losu, by wybawić królewiankę z zapadłego zamku.

Spektakl okazał się interesującą opowieścią, która zaciekawiła niejednego widza licznymi efektami specjalnymi i nowoczesną muzyką. Wszystkim uczestnikom spektakl przypadł do gustu i każdy mógł znaleźć coś  dla siebie. Były wystrzały, efekty dymne i świetlne oraz świetna muzyka w stylu rap. Po spektaklu wróciliśmy do szarej codzienności, czyli na lekcje. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne nasze spotkanie ze sztuką teatralną.
/BD/

Data dodania: 2019-11-12 15:40:57
Data edycji: 2019-12-05 09:41:44
Ilość wyświetleń: 317

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook