„Przygody Remusa”, czyli teatr na kaszubskim szlaku.

12 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy szóstej, siódmej i ósmej w wybrali się do Chojnickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Przygody Remusa” w wykonaniu aktorów z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Spektakl został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sztuka opowiadała o losach kaszubskiego bohatera Remusa, wędrownego sprzedawcy, który postanawia ocalić księżniczkę i pokonać smoka. Bohater epopei kaszubskiej ze „skażoną mową” wędruje po Kaszubach z karą pełną książek, modlitewników i paciorków, krzewi ducha wolności i  stacza liczne boje z przeciwnościami losu, by wybawić królewiankę z zapadłego zamku.

Spektakl okazał się interesującą opowieścią, która zaciekawiła niejednego widza licznymi efektami specjalnymi i nowoczesną muzyką. Wszystkim uczestnikom spektakl przypadł do gustu i każdy mógł znaleźć coś  dla siebie. Były wystrzały, efekty dymne i świetlne oraz świetna muzyka w stylu rap. Po spektaklu wróciliśmy do szarej codzienności, czyli na lekcje. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne nasze spotkanie ze sztuką teatralną.
/BD/

Data dodania: 2019-11-12 15:40:57