Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 13 października 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

To był wyjątkowy dzień i ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej oraz rodziców pierwszaków.  Uczniom klasy pierwszej towarzyszyli koledzy i koleżanki z klas 0, II i III, oddziału przedszkolnego, przewodnicząca Rady Rodziców Grażyna Biesek oraz nauczyciele. Wszystkich powitała dyrektor szkoły Barbara Markowska oraz uczniowie klasy trzeciej, którzy obiecali pomoc i wsparcie pierwszoklasistom.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał naszej szkoły uwzględnia strój galowy, odśpiewanie Hymnu Szkoły, przysięgę na sztandar oraz pasowanie na ucznia przez dyrektora szkoły.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Najpierw powitali gości, następnie kolejno przedstawili się, mówiąc kilka zdań o sobie. Były również pięknie zaśpiewane piosenki, recytacja wierszy. Po zakończeniu prezentacji uczniowie klasy trzeciej zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły. „Myślę, że z wielką ochotą i zapałem podejmiecie obowiązki szkolne i będziecie je rzetelnie wypełniać” – powiedziała pani dyrektor. Bohaterowie dnia otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Miłym zakończeniem tego wydarzenia były wspólne fotografie oraz spotkanie pierwszaków  w sali lekcyjnej przy słodkim poczęstunku.

/JSz/

Data dodania: 2021-10-17 13:40:53