Światowy Dzień Książki

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w czwartek 21 kwietnia 2022 roku przyjechali uczniowie klas 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem w celu zwiedzenia wszystkich działów.

Uczniowie odwiedzili Mediatekę, Wypożyczalnię i Czytelnią Naukową, Czytelnię dla Dorosłych, Wypożyczalnię Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych oraz Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci. Bibliotekarki pracujące w tych działach pokrótce opowiedziały o specyfice zbiorów i pracy w konkretnym dziale. Mówiły o posiadanych zbiorach oraz warunkach założenia karty bibliotecznej. Już niedługo uczniowie będą zmieniać szkołę i być może część z nich będzie uczyć się właśnie w Chojnicach. Wtedy wiedza, jak dotrzeć do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz zapoznanie się z jej asortymentem może okazać się bardzo przydatna. Uczniowie powrócą do biblioteki publicznej  już jako czytelnicy poszczególnych bibliotecznych działów.
/LKS/

Data dodania: 2022-04-30 07:56:55