Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” w naszej szkole odbyły się 28.09.2018 r. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Do egzaminów przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły, poprzez udział w konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Również nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie sprawdzili się w znajomości tabliczki mnożenia. Funkcję  egzaminatorów pełnili uczniowie klas  siódmych, którzy w eliminacjach uzyskali najwyższe wyniki. Komisja egzaminacyjna pracowała również w sklepie spożywczym we wsi Sławęcin, gdzie egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych. Wystawili mnóstwo certyfikatów. W tym samym czasie po wsi Sławęcin krążył dodatkowy patrol egzaminacyjny, odpytując  z tabliczki mnożenia wszystkich napotkanych dorosłych, którzy zechcieli wziąć udział w tej akcji. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dorośli chętnie przystępowali do egzaminu, wykazując się dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

/DŻ/

Data dodania: 2018-10-10 10:05:00