Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie dnia 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest danie o naszą planetę. W budynku w Sławęcinie odbył się apel poświęcony Matce Ziemi, który przygotowała klasa IV wraz z Samorządem Uczniowskim. Matka Ziemia i  drzewa - przedstawiciele natury przedstawiły swoje żale w związku z zatruwaniem i niszczeniem przyrody. Obejrzeliśmy też prezentację, z której  dowiedzieliśmy się miedzy innymi: czego nie wolno robić, jak plastik znajdujący się w wodach, wpływa na zwierzęta żyjące w wodzie, jak segregować śmieci. Wcześniej odbyły się też liczne konkursy związane z tematyką ekologiczną i dbałością o naszą planetę Ziemię. Największą popularnością cieszył się konkurs plastyczny z masy solnej pt.„Gatunki chronione”, na który wpłynęło mnóstwo prac– rodzina rysiów, foka szara. Podczas apelu zostały wręczone nagrody. Na zakończenie wspólnie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Imieniny Ziemi”. Miłym akcentem obchodów Dnia Ziemi było wręczenie kwiatów doniczkowych, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
/BD, GK/

Data dodania: 2022-04-26 10:56:13