Szkoła Pamięta 2020

Nasza szkoła chętnie włączyła się do tegorocznej edycji akcji #SzkołaPamięta mającej na celu upamiętnienie ważnych rocznic oraz wydarzeń historycznych. W budynku szkoły w Ostrowitem została utworzona gazetka ścienna poświęcona dwóm lokalnym bohaterów: p. Hermanowi Eckert oraz p. Bronisławowi Sroce. W czasach II wojny światowej nauczali oni w lokalnych szkołach, tj. w Szkole Podstawowej w Ciechocinie oraz w Szkole Podstawowej w Sławęcinie.
Uczniowie klas I - III wykonali także prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji Świąt Zadusznych. Starsi uczniowie swoje prace plastyczne udostępnili poprzez szkolną platformę do nauki zdalnej, dodali także osobiste pamiątki po swoich przodkach - wiemy wszyscy, że pomagają one bardzo piełegnować pamięć o tych, któzy już odeszli. Najstarsi uczniowie włączyli się do akcji przygotowując prezentacje multimedialne.
/KR, MN, JR/
Data dodania: 2020-11-04 12:08:20