T-shirt's Day - Dzień Koszulki

W kalendarzu świąt nietypowych w styczniu widnieje Dzień Koszuli. Postanowiliśmy z drugą klasą uczcić ten dzień na swój sposób... Na lekcji w tym dniu uczniowie założyli koszulki, bluzy oraz bluzki z napisami w języku angielskim. Napisy na koszulkach traktujemy jako element dekoracyjny, ale czy po przetłumaczeniu nadal są warte, aby je nosić? Sprawdziliśmy to, korzystając ze słownika oraz tłumacząc zapisane na nich sentencje. Na szczęście teksty zawarte na bluzkach drugoklasistów okazały się ciekawe, zabawne, a także inspirujące. Uczniowie mieli ponadto za zadanie stworzyć projekty własnych koszulek z angielskimi napisami, które miały wyrażać ich samych czy też nawiązywać do zainteresowań uczniów. Tak powstały koszulki m.in. z zamiłowania do zwierząt, kosmosu, przyrody, pojazdów i wiele innych ciekawych pomysłów.
/KW/

Data dodania: 2021-01-29 09:28:52