U strażaków - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

U strażaków

Dnia 26 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły, klas I-III udali się z wizytą do Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Celem wycieczki byÅ‚o poznanie specyfiki zawodu strażaka i pogÅ‚Ä™bienie wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Strażacy zaprezentowali sprzÄ™t, jakim dysponuje jednostka, a uczniowie mieli okazjÄ™ osobiÅ›cie trzymać go w rÄ™ce. WielkÄ… frajdÄ… byÅ‚o oglÄ…danie pomieszczeÅ„, które znajdujÄ… siÄ™ w budynku oraz wnÄ™trze samochodu strażackiego. W formie pogadanki i prezentacji uczniowie zapoznali siÄ™ z zadaniami realizowanymi przez straż pożarnÄ…, sposobami alarmowania oraz zachowania siÄ™ w przypadku zagrożenia. Wszyscy z zaciekawieniem wysÅ‚uchali opowieÅ›ci o akcjach ratowniczo-gaÅ›niczych.

/WG/
Data dodania: 2018-04-26 13:19:00
Data edycji: 2018-05-16 13:20:34

Prawdziwie wielki jest ten czÅ‚owiek, który chce siÄ™ czegoÅ› dowiedzieć"