VI Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice

Tradycją naszej szkoły przejętą po Gimnazjum w Sławęcinie jest rokroczna organizacja Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice. Tegoroczna edycja była już szóstym spotkaniem z zagadkami i ciekawostkami o naszej gminie. Przedstawiciele wszystkich dziesięciu gminnych szkół wraz ze swymi opiekunami stawili się w środę w Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Gośćmi konkursu byli: pan Piotr Stanke (wicewójt gminy Chojnice), pani Anita Sznajder (dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty), pani Bożena Wilk (sołtys Ostrowitego) i pan Kazimierz Sikora (sołtys Sławęcina). Konkurs rozpoczął się przywitaniem i prezentacją gości i członków jury, niespodzianką dla wszystkich był taniec flag w gminnych barwach. Pierwsza konkurencja to test wiedzy - uczniowie mieli pół godziny na zmagania z pytaniami dotyczącymi naszej małej ojczyzny. Po rozwiązaniu testu uczniowie mieli chwilę przerwy, a członkowie jury sprawdzili odpowiedzi. W jury w tym roku zasiedli: pani Grażyna Biesek (przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Ostrowite), pan Stanisław Piesik (Morenka i Sandry Brdy), pan Mariusz Grzempa (Zaborski Park Krajobrazowy) i pan Sylwester Knyba (radny Rady Gminy). Drugim zadaniem była prezentacja dotycząca wybranego sołectwa - wyobraźnia uczestników zaskoczyła zebranych. Trzecim etapem było zadanie praktyczne - każda drużyna wylosowała numer ukrytego zdjęcia i musiała odgadnąć co kryje się na fotografii. Po podsumowaniu i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Ostrowitego przygotowana przez pana Jacka Rozmarynowskiego. Każda drużyna otrzymała ciekawe i cenne nagrody, a opiekunowie dyplomy i podziękowania. Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Chojnice, Gminny Zespół Oświaty, Dariusz Sala, Artur Grugel, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy "Bory Tucholskie", Sandry Brdy, Morenka, Promocja Regionu Chojnickiego, Tadeusz Brunka. Organizatorkami konkursu były panie Anna Gorzynska i Lucyna Kotlarek-Synak z pomocą pani Sabiny Baczyńskiej, które składają serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu.
/JR/

Data dodania: 2019-12-04 14:40:57