Wioska Górnicza

22 października uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Górniczej Wioski Piła - Młyn koło Gostycyna. Grupa starszych dzieci wzięła udział w zabawie terenowej. Przeszły leśny szlak słuchając odgłosów leśnych zwierząt i poznając drapieżne ptaki.  Uczniowie rozwiązali test, który zaprowadził ich do ukrytego skarbu górnika Wilhelma Krugera. Na terenie kopalni czekała na nich niespodzianka. Ze sztolni wyłonił się duch kopalni Skarbnik. Młodsze dzieci miały zajęcia interaktywne w Starej Maszynowni. W ramach warsztatów dzieci wykonały galowe nakrycie głowy górnika – czako. Dzień zakończyliśmy na XIX-wiecznym Placu Zabaw dla Gzubów i karmieniem zwierząt w wiejskiej zagrodzie. Wycieczka była bardzo udana, zapraszamy do fotogalerii.
/MD/

Data dodania: 2021-10-25 11:25:41