Wizyta w gospodarstwie

Uczniowie klasy trzeciej dzięki uprzejmości p. Celiny i Arkadiusza Jutrzenka Trzebiatowskich brali udział w wycieczce do gospodarstwa wiejskiego zajmującego się hodowlą krów. Pani Celina, córka właścicieli z niezwykłą pasją opowiadała nam o poszczególnych zwierzętach oraz o tym jak wygląda opieka nad tymi zwierzętami. Poznaliśmy nie tylko życie zwierząt, ale też wiele ciekawostek, które często zapadają w pamięć o wiele głębiej niż wiedza zdobyta w szkole np. według jakiej zasady nadaje się imiona cielakom, jak wygląda paszport, w którym zawarte są szczególne dane dotyczące zwierzęcia. Jednak największe wrażenie zrobiło na nas pojawienie się na świecie cielaczka. Ponadto poznaliśmy sprzęty służące do produkcji mleka. Nikt się nie spodziewał, że będziemy mieli możliwość zasiąść za kierownicą tak wielkiej maszyny (traktora). Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty były wspólne zabawy i poczęstunek, który przygotowali dla nas gospodarze - przepyszne pieczone ziemniaki i kiełbasa z grilla. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wiele cennych wiadomości.
/WG/

Data dodania: 2022-09-23 07:19:48