Wojewódzki Konkurs Historyczno-Plastyczny

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem zaprasza do  udziału w Wojewódzkim  Konkursie  Historyczno – Plastycznym ,,Historia epokami malowana” dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

* Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności przyporządkowania wydarzeń historycznych oraz postaci do odpowiedniej epoki historycznej.

* Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

* W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, który wykona dowolną techniką pracę formatu A3 (prace innego formatu nie będą brały udziału w konkursie).

* Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Uczestnik wykonuje pracę przedstawiającą wydarzenie historyczne, postać lub specyfikę danej epoki np. uzbrojenie, moda, architektura według tematyki określonej dla danej grupy wiekowej:

A – klasy IV - V  – od prehistorii do średniowiecza

B – klasy VI - VIII – od nowożytności do współczesności

Uczestnik podpisuje swoją pracę na odwrocie podając następujące dane:

1. a) imię i nazwisko ucznia,
  2. b) klasę,
  3. c) szkołę,
  4. d) imię i nazwisko nauczyciela opiekuna,
  5. e) tytuł pracy
  6. f) symbol grupy wiekowej (A lub B).

* Prace należy dostarczyć lub przesłać do 1 marca 2024 r. (piątek) na adres: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem, 89-620 Ostrowite,  ul. Szkolna 3 z dopiskiem: Wojewódzki Konkurs Historyczno -Plastyczny wraz z kartą zgłoszenia oraz zgodami: na udział w konkursie oraz przetwarzanie danych osobowych i udostępnianie wizerunku.

* Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 27 marca 2024 r. (środa) na szkolnej stronie internetowej:

* Zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczniów wraz z opiekunami na podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród 24 kwietnia 2024 r. (środa) godz. 11.00 do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem.

* Prace uczestników konkursu oceniać będzie jury, powołane przez organizatorów, według ustalonych kryteriów: zgodności z faktami historycznymi, realiami epoki, pomysłowości, estetyki.

*Prace dostarczone na konkurs pozostają u organizatorów.

* Prosimy o odbiór nagród (organizatorzy nie wysyłają nagród pocztą). Nagrody nie odebrane do końca roku szkolnego przechodzą na następny konkurs.

* Sprawy nie ujęte w regulaminie lub nieprzewidziane, wynikłe w trakcie konkursu, rozpatrują organizatorzy w porozumieniu z jury.

*Informacji udzielają:  Anna Gorzynska gorzynska.a@sp-ostrowite.pl Lucyna Kotlarek- Synak kotlarek.l@sp-ostrowite.pl   Jacek Rozmarynowski  rozmarynowski.j@sp-ostrowite.pl

Konkurs jest wpisany do kalendarza imprez KO w Gdańsku - imprezy artystyczne 2023/2024

Data dodania: 2024-01-09 17:25:50
Data edycji: 2024-03-22 13:13:15