Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”

Dzień dobry,

informuję, że Gmina Chojnice ogłosiła nabór wniosków w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.

W ramach ogłoszonego konkursu istnieje możliwość pozyskania środków finansowych na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających naukę zdalną.

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O WSPARCIE W RAMACH PROGRAMU!

JEŚLI:
1.    jesteś mieszkańcem gminy Chojnice i zamieszkujesz miejscowość, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;
2.    jesteś uczniem szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej;
3.    Twoi krewni (krewni w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunowie prawni) pracowali niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwali w miejscowości objętej PPGR;
4.    nie otrzymałeś na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy;

TO ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW

Wnioski (oświadczenia według ustalonego wzoru) łącznie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych można składać w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Chojnicach (89-600 Chojnice, ul. 31 Stycznia 56a) w terminie do 27 października 2021 r. do godz. 15:00 (decyduje data wpływu pisma do Urzędu Gminy).

Link do ogłoszonego naboru wniosków:

Nabór wniosków w ramach konkursu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym" (gminachojnice.pl)

W załączeniu przesyłam wzory wniosków (oświadczeń), które należy złożyć do Urzędu Gminy aby móc otrzymać wsparcie w ramach projektu.

Proszę o umieszczenie informacji o konkursie na Państwa stronach internetowych oraz rozesłanie informacji poprzez E-DZIENNIK.

Robert Sawicki

Inspektor w Wydziale Programów Rozwojowych