Wycieczka do Bydgoszczy

Uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy. Podczas spaceru poznali legendy i historię Bydgoszczy, a o 13.13 w oknie kamienicy nr 15 przy Starym Rynku ujrzeli pana Twardowskiego. W kamienicy obok (nr 19) mieściła się "Gospoda Pod Zgorzelcem", w której według legendy, mieszkał słynny czarnoksiężnik podczas wizyty w Bydgoszczy w 1560 roku. Następnym punktem zwiedzania była Manufaktura Słodyczy- Karmelowa Kraina. W tym miejscu produkowane są słodkości z naturalnych barwników, ręcznie robione cukierki, lizaki i inne wyroby z karmelu oraz czekolada. Po krótkim pokazie produkcji słodyczy każdy mógł samodzielnie wykonać swojego lizaka. Kolejnym miejscem wycieczki było zwiedzanie zoo w Myślęcinku. Tam dzieci mogły podziwiać: niedźwiedzie, rysie, żbiki, wilki, kozice, osiołki, żubry, dziki, lamy, zebry, konie i wiele innych. Miały okazję na żywo zobaczyć również tygrysa, lemury, wiele gatunków ryb, płazów i gadów.
/WG/

Data dodania: 2023-06-19 13:32:14