Wycieczka do Bydgoszczy

Uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami wybrali się 26 maja na wycieczkę do Bydgoszczy. Uśmiechnięci i żądni wrażeń spotkaliśmy się o 8:15  na dworcu PKP w Chojnicach. Dzień rozpoczęliśmy od przeanalizowania przyjazdów i odjazdów pociągów. Następnie znaleźliśmy peron i tor, gdzie stał podstawiony pociąg jadący do Bydgoszczy. Już od pierwszych chwil podróży pociągiem wszystkim towarzyszył dobry nastrój, co niektórzy robili z wełenki bransoletki na drutach, inni słuchali muzyki, były też głośne dyskusje i dużo śmiechu. Wycieczkę po  Bydgoszczy rozpoczęliśmy od odwiedzenia Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie mieliśmy okazję posłuchać o historii mydła. Przenieśliśmy się też w czasie do średniowiecznej łaźni. Warsztaty mydlane rozbudziły w nas kreatywność, gdyż każdy z nas zaprojektował i własnoręcznie wykonał oryginalne mydło, które na pamiątkę zabrał do domu. Ponadto zwiedziliśmy Spichrze XVIII i XIX wieczne, Operę Nova - z zewnątrz, Wenecję Bydgoską, Młyny Rothera, wyspę Młyńską. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad. Na zakończenie tego dnia pełnego wrażeń zatrzymaliśmy się w  Jumpin Place-Parku Trampolin, gdzie podczas zajęć WF-u z instruktorem oraz zabaw indywidualnych zostawiliśmy resztki naszej energii, po czym w doskonałych humorach wróciliśmy pociągiem do domu.
/DŻ/

Data dodania: 2023-05-29 09:12:44