Wycieczka do Gdańska

Uczniowie klasy 5 spędzili fantastyczny  czas w Gdańsku. Pierwszym punktem programu  był spacer po centrum pięknego Gdańska. Zobaczyliśmy Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Bramę Złotą. Następnie udaliśmy się  do  Muzeum DeJaVu  w Gdańsku. Był to czas wypełniony zabawą  ze złudzeniami optycznymi,  iluzją oraz sztuką cyfrową i  interaktywną przestrzenią. W tym miejscu wzrok został oszukany , a umysł płatał nam figle. Po tej niezwykłej przygodzie wszyscy udaliśmy się w kierunku Europejskiego Centrum Solidarności.  Nowoczesne muzeum, w którym znajduje się wystawa stała opowiadająca  o losach strajkujących robotników w stoczni oraz o  rewolucji Solidarności i  upadku komunizmu w Europie. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Galerii Madison, gdzie wzmocniliśmy się. Po czym udaliśmy się na dworzec PKP,  gdzie znaleźliśmy peron i tor z którego odjeżdżał pociąg  do Chojnic.   Uśmiechy oraz radość na twarzach uczniów potwierdzają, że wycieczka była udana.
/DŻ/

Data dodania: 2024-06-10 13:10:28