Wycieczka - kręgle

Uczniowie klasy VIII  mieli świetną okazję do integracji i  oraz do aktywnego spędzania  ostatnich wspólnych chwil  w szkole podstawowej.  Na początek   wybraliśmy się do CHCK, gdzie obejrzeliśmy wystawę prac  Iwony Kozłowskiej i  Emilii Łuszczak, absolwentek polsko-japońskiej akademii technik komputerowych w Gdańsku pt. „Mityczne stworzenia  i bóstwa mitologii słowiańskiej i nie tylko”. Po czym zasiedliśmy w fotelach Sali kinowej, aby obejrzeć seans filmowy, który  bardzo spodobał się uczestnikom, skupił ich uwagę wokół dobrych emocji oraz zainspirował do przemyśleń. Pełni wrażeń kinowych, zadowoleni w doskonałych humorach całą naszą grupą wybraliśmy się do Kręgielni .          Kręgle są najstarszą grą w dziejach człowieka. Historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, gdyż były wykonane z kamienia. Należało uderzyć w dziewięć kręgli kulą bez uchwytu.  Graliśmy też w inne gry zespołowe.  Rodzice zadbali również o to, aby  nie zabrakło wrażeń kulinarnych. Dzień był wyjątkowo udany.

/DŻ, NC/

Data dodania: 2021-06-17 08:46:19