Zielona Szkoła w Funce

Klasa VIII i część VI wróciły dziś z trzydniowego pobytu w Zielonej Szkole w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Egzaminy już za nami, należał się wypoczynek i odstresowanie - tak też się stało. Kochani rodzice przywieźli swoje pociechy i oddali w ręce wychowawców i pani Ani. Pierwsze popołudnie spędziliśmy aktywnie i edukacyjnie. Prawie dziewięciokilometrowy spacer po Parku Narodowym "Bory Tucholskie", odkrywanie śladów działań lodowca i odnalezienie ukojenia w możliwości krótkiego odpoczynku dały nam "kopa energii". Drugi dzień to również wędrówka, tym razem do Charzyków, zajęcia sportowe po południu, wieczorna wyprawa rowerowa Kaszubską Marszrutą z panem Piotrem i nocne obserwacje gwiazd przez teleskop. Dzień trzeci to już tylko relaks i regeneracja sił przed jutrzejszym Dniem Dziecka. Co ważne, był to wyjazd offline. Wszystkie telefony leżały w bezpiecznym miejscu i towarzyszyły nam tylko przez godzinę dziennie. Niniejszym zaprzeczamy opinii, że współczesne dzieciaki nie potrafią funkcjonować bez telefonów i internetu. Jeszcze jak potrafią!
/JR/

Data dodania: 2023-05-31 17:24:25